Piyano Eğitimi

Ceviz Sanat Eğitim Merkezi

Piyano Eğitimi
Piyano Eğitimi

      ‘’Küçük yaşlardan beri piyano benim en sevdiğim oyuncak oldu ‘’ der Fazıl Say.

       Nice sanatçının kendini bu denli adadığı, hayatın çoğu başka kazanımından fedakarlık yaptığı bu duygunun büyüsü elbette insan duygularına hitabı ve beynin çalışmasına yaptığı etkidendir.

       Piyano çalmak sadece sanatçı olmayı hedefleyenlerin yaptığı bir eylem olmamalıdır. Hem çok keyifli bir hobi olduğu için hem de çok değerli kazanımlarından dolayı tercih edilmelidir.

       Piyano çalmak bireyi nasıl etkiler?

       Piyano çalan insanlar, beyinlerinin her iki lobunu birlikte çalıştırmak durumundadır. Bu süreçte bireyin olaylara yaklaşımı çok yönlü olur, alternatif yolları araması gerektiğini bilir, problem çözme becerisi güçlenir.

       Piyano çalmanın özgüvene katkısı da tartışılmazdır. Bireyin çevresinden gördüğü ilgi, beğenilme duygusunun tatminini sağlamakta, iş, okul ve sosyal çevresinde bir motivasyon kaynağı olabilmektedir.

       Piyano çalmayı öğrenirken kullanılan çalma metotları, hafızayı güçlendirirken dikkat dağınıklığını yenme ve sorumluluk alma becerisini kazandırmaktadır. Piyano çalmak gündelik yaşamdaki birçok etkinliğin başarı oranını kat ve kat arttırır.

       Müzik eğitiminin tüm dallarında olduğu gibi, piyano çalan bireylerin -seçici dinleyici olarak- müzik dinleme kalitesi belirgin oranda artış göstermektedir.

       Bu sebepler ile stresi azaltan, özgüveni geliştiren ve başarı oranını arttıran bu hobinin herkes için ulaşılabilir olması ve yaygınlaşmasını amaçlamaktayız.

Sertifikalı Piyano Kursu: Haftada 2 gün 40'ar dakika ya da 1 gün 40'+40' şeklinde ders yapılır. Her kur 33 hafta 66 saat sürer. Düzenli devam eden ve 8 kuru tamamlayan öğrencilerimiz MEB onaylı "Kurs Bitirme Belgesi" almaya hak kazanır.

Hobi Amaçlı Piyano Kursu: Haftada 1 gün 50' dır. Bire bir çalışma yapılır. İstediğiniz sürece devam edebilirsiniz.

cevizsanatmerkezi[@]gmail.com
(0232) 343 66 56
Kazım Dirik Mh. Fatih Sultan Mehmet Cd. No:37/A 35100 Bornova / İzmir
YUKARI