Gitar Eğitimi

Ceviz Sanat Eğitim Merkezi

Gitar Eğitimi
Gitar Eğitimi

       Gitar çalmanın diğer enstrümanlardan farklı olarak bize sağladıklarının başında, müzik teori ve kuramlarının öğrenimi kolaylaştırması gelmektedir.

       Müziğin temel ögelerinden olan armoni ve ritim kurallarının en kolay anlaşılmasını sağlayan bu çalgı ile, tüm enstrüman eğitimlerinde olduğu gibi bireylerde çevresi tarafından ilgi görmeye dayalı olarak beğenilme duygusu ve de özgüven artışı gözlenir.

       Küçük yaşlardan itibaren gitar eğitimine başlayan bireylerde psikomotor gelişiminin üst seviyelere ulaştığı, bireyin bu kazanımlarını gündelik yaşamdaki aktivitelerinde etkin kullandığı bilinmektedir.

       Tarihi kökeni 15.yy. a kadar giden bu çalgının özgün özelliklerinden biri de güncel ve popüler müziklerin vazgeçilmezi olması ile birçok farklı müzik türünde geniş bir yelpazede kullanılmasıdır.

       Bu özelliğinin eğitim kazanımlarındaki en büyük etkisi, eğitim alan bireyin farklı müzik türlerini tanımasını, farklı müzik türlerine ilgili olmasını yani geniş bir bakış açısı oluşturmasını sağlamasıdır.

       Gitar eğitiminde kullanılan metotlar, ayrıntılı düşünme ve problem çözme becerisini güçlendirmektedir.

       Bu sebepler ile stresi azaltan, özgüveni geliştiren ve başarı oranını arttıran bu hobinin herkes için ulaşılabilir olması ve yaygınlaşmasını amaçlamaktayız.

Sertifikalı Gitar Kursu: Haftada 2 gün 40'ar dakika ya da 1 gün 40'+40' şeklinde ders yapılır. Her kur 33 hafta 66 saat sürer. Düzenli devam eden ve 8 kuru tamamlayan öğrencilerimiz MEB onaylı "Kurs Bitirme Belgesi" almaya hak kazanır.

Hobi Amaçlı Gitar Kursu: Haftada 1 gün 50' dır. Bire bir çalışma yapılır. İstediğiniz sürece devam edebilirsiniz.

cevizsanatmerkezi[@]gmail.com
(0232) 343 66 56
Kazım Dirik Mh. Fatih Sultan Mehmet Cd. No:37/A 35100 Bornova / İzmir
YUKARI